Торік усі в Україні готувались до російських атак на енергооб'єкти в осінньо-зимовий період та холодної зими. Однак, ворог вирішив краще підготуватись за рахунок інформаторів і основного удару енергосистема України зазнала весною 2024 року.

Так, у березні-квітні Росія завдала декілька потужних ракетних ударів по об'єктах енергогенерації в Україні. Наприклад, потужну Трипільську енергостанцію (Київська область) було зруйновано в ніч на 11 квітня через ракетну атаку росіян, а Зміївську ТЕС (Харківська область) - 22 березня.

Таким чином на сьогодні знищено більше 8 ГВт генеруючих потужностей, що складає близько 40% від наявних в системі.

Наразі довгий світловий день дозволяє сонячним електростанціям покривати ранковий пік споживання електроенергії, іноді забезпечуючи роботу без дефіциту на кілька годин. Разом з тим, вечірній пік споживання складніший, оскільки максимальне споживання припадає на час, коли сонце вже сідає.

Саме тому, кажуть в "Укренерго", обмеження споживання електроенергії ще довго залишатимуться частиною життя українців. І хоч зараз енергетики роблять все, щоб повернути в роботу якомога більше енергоблоків, та всі чудово розуміють, що відновити всі генеруючі потужності до зими просто нереально.

Разом з тим, українці сподіваються, що літо 2024 року не буде аномально спекотним. Ще б пак, "за надвисоких температур вироблення сонячної енергії нижчим, ніж зараз", а споживання суттєво вище – оскільки люди вмикають кондиціонери та вентилятори.

Не дуже доброю є і хмарність, бо в цьому випадку промені, які проходять через хмари, заломлюються та падають на панель під іншим кутом і ефективність сонячних батарей падає.

"Тож, на жаль, залежність української енергосистеми від погодних умов – це сувора реальність, яку спричинили російські удари по українських електростанціях. Тому у найближчій перспективі до графіків відключень доведеться звикнути. ... В спекотні місяці графіки відключень можуть бути жорсткішими", – резюмували в "Укренерго".

Читайте також: